Montage achtergrond veranderen.
Ook in Pinnacle Studio 19 is net als in de lagere versies de achtergrond van een montage thema te veranderen.
We plaatsen onze
video op de tijdlijn en ik zoek in de navigator in de
Inhoud naar montage.
En selecteren fotodruppel.
En daarna 03-Einde.
En sleep die op de tijdlijn boven de video clips.
Klik daarna rechts op de montage en selecteer in het uitrolmenu bewerken montage, of dubbel-klik in de montage.
Ga links in de navigator naar de bibliotheek en selecteer video's of foto's.
We slepen de video's of foto's vanuit het album naar de onderste kleine schermpjes, waarbij het eerste beeld vergroot start.
En als je een clip weer wil verwijderen klik dan rechts in de clip en selecteer in het uitrolmenu media verwijderen.
Nu zien we rechts bovenaan, bij de regel achtergrond een vinkje die we verwijderen.
Nu zien we de video die onder de montage staat, klik op OK en we komen terug op de tijdlijn.
Als je een video gebruikt die korter is dan de montage kun je de montage inkorten maar dan schuiven de kleine beelden wel sneller door het beeld.
Maar het is ook mogelijk de video uit te rekken waardoor het roze gebied dan een stilstaand beeld is van het laatste frame.
Selecteer alle videoclips door de toetsen Shift-Ctrl ingedrukt houden en daarna muisklik in de eerste clip.
Verplaats nu alle clips naar achteren en trek de de montage eventueel langer.
Trek ook de onderste video langer en het stilstaande stuk krijgt nu een roze kleur.
Sluit nu de video clips weer tegen elkaar.