Clips tussenvoegen of verwijderen.
Soms willen we in Pinnacle Studio 16 nog een clip in een montage tussenvoegen of juist verwijderen, maar dan gaan de andere sporen niet mee schuiven en daar is de toetsen combinatie Shift+Ctrl+muisklik erg handig voor.
Ik wil in mijn voorbeeld een afbeelding verwijderen.
Ik heb de knoppen rechts boven de tijdlijn zo ingesteld dat er een gat blijft staan op de tijdlijn.
We selecteren de clip die verwijderd moet worden, en drukken op de delete toets of het vuilnisemmertje boven de tijdlijn.
Of klik rechts in de te verwijderende clip en selecteer in het uitrolmenu verwijderen.
We drukken de toetsen Shift+Crlt in en klikken dan met de muis op de eerstvolgende clip die na het gat staat.
Nu zijn alle clips die rechts van de verwijderende clip staan geselecteerd en ook de clips of effecten op de andere sporen.
Ook het direct eerste begin van het volgende geluidspoor is nu geselecteerd maar die deselecteer ik met de toets Ctrl ingedrukt en daarna muisklik in het geselecteerde stuk.
Dit doe ik omdat ik het geluid achteraan wel ga inkorten of verlengen zodat het geluid niet middenin wordt veranderd.
Ik kan nu eventueel het gat in de tijdlijn groter maken door de eerste clip naar rechts te slepen.
En kunnen nu eventueel ook een nieuwe clip invoegen.
Nu drukken we weer de toetsen Shift+Crlt in en klikken dan met de muis weer in de eerste clip na het gat.
En slepen het gat weer dicht.
En gaan alle sporen gelijk weer mee en blijven die synchroon met het hoofd spoor.
Nu nog even een overgang toevoegen.
Als laatste moet ik nu het achtergrond geluid achteraan bijstellen omdat ik die gedeselecteerd had.
Ga met de schuifbalk onderaan naar achteren.
En stel de lengte van het geluid weer opnieuw in.